Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z panującą pandemią wirusa Covid-19, który obok tragicznych problemów, w jakich znalazły się społeczeństwa wielu krajów, uwolnił także ogromne pokłady solidarności pomiędzy ludźmi. Nie zmienia to faktu, że tysiące ludzi wokół nas świadomie lub nieświadomie ulega zarażeniu, wielu z nich choruje a każdy dzień podnosi statystyki zgonów. Aktualnie panująca tzw. druga fala pandemii osiąga rozmiary jeszcze bardziej niepokojące niż dotychczasowe. W wielu krajach rozmiary te prowadzą do niebezpieczeństwa załamania systemu opieki zdrowotnej. W związku z bardzo trudną sytuacją pandemiczną jaka panuję w Polsce, My po raz kolejny jesteśmy zmuszeni odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość, termin Walnego Zgromadzenia Członków.

Kolejny problem stanowi zorganizowanie spotkania wigilijnego. W obecnym reżimie sanitarnym, nie jesteśmy z stanie tego zrobić. Chcemy jednak, by Nasi Członkowie czuli nadal przynależność i solidarność Naszego Stowarzyszenia. W tym celu będziemy rozdawać paczki świąteczne. Prosimy więc wszystkie zainteresowane osoby o kontakt telefoniczny.

w imieniu Zarządu Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej w Bydgoszczy
Michael Lehmann 

 

 

Aktualności

Wesołych Świąt

2021-12-23 15:39:00

 

Towarzystwo Mniejszości Niemieckiej w Polsce pragnie życzyć wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w towarzystwie najbliższych wszystkim swoim członkom i sympatykom.

Szansa dla najmłodszych

TMN zaprasza na specjalne zajęcia językowe dla maluchów od lat czterech, połączone z kształcącą, lingwistyczną zabawą.

Spotkania prowadzi mgr Marta Fąs.

Odbywają się one w przygotowanym kąciku rekreacyjnym, w soboty przed południem, w pomieszczeniach TMN.