Błyszczące i śmieszne, ekologiczne i brzydkie, a nawet niesmaczne choć gorące - co to jest? Na każdą parę trzeba wyszukać w pamięci co najmniej dziesięć przykładów. I jak idzie to szukanie? Czy było łatwiej główkować na początku, czy na końcu?

Pojawia się trudny problem. Nazwijmy go, sprecyzujmy. Jest już określony - więc wpierw znajdźmy dla niego osiem możliwych rozwiązań. Potem do każdej z tej znalezionej ósemki znowu następne osiem. Oswójmy się z nim, obniżmy nasz poziom emocji, Lub w kolejnym zadaniu - zamknijmy oczy i pomarzmy. Potem poszukajmy do tego marzenia środki realizacji. Ukonkretnijmy go. Nie otwierajmy dalej oczu, ale teraz, w trzecim kroku, bądźmy wobec naszych marzeń i rozwiązań krytyczni. Powtarzamy te czynności, przechodźmy tę drogę kilkakrotnie. Dotrzemy do skutecznego rozwiązania.

Tak akurat dochodzi sie do opanowania sztuki kreatywności. Umiejętności tych nie zdobywa sie od razu. Psycholog, Iwona Kieszkowska, podczas kolejnego Freundschaftstreffen, przeprowadziła dla członków TMN Bromberg pierwsze warsztaty z kreatywności. Prawie dwudziestka miejsc w półkolu zajęta. Skupienie, zabawa, śmiech i powaga. Jak w życiu. I do tego życia, do działania nowy, przydatny program, wartościowa aplikacja.

(jakusz)

Fot. Leszek Magdziarz

 

 

  • z1
  • z2
  • z3
08-05-2017
Einladung

Wir laden alle Mitglieder der Gesellschaft der Deutschen Minderheit in Bromberg am Samstag 17 Juni 2017 um 16:00 Uhr zu der Generalversammlung, die im Hörsaal unserer Gesellschaft bei der Str. Żmudzka 72 stattfinden wird.

Während des Programms u. a. die Programmdiskussion und Wahlen der Gesellschaftsbehörden.

Wir laden Sie herzlich ein.

Zaproszenie

Zapraszamy członków Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej w Bydgoszczy w dniu 17 czerwca 2017, w sobotę, o godzinie 16.00 na Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze. Odbędzie się ono w sali wykładowej naszego Towarzystwa przy ul. Żmudzkiej 72.

W programie m. in. dyskusja programowa i wybory władz Towarzystwa.

Serdecznie zapraszamy.

Szansa dla najmłodszych

TMN zaprasza na specjalne zajęcia językowe dla maluchów od lat czterech, połączone z kształcącą, lingwistyczną zabawą.

Spotkania prowadzi mgr Marta Fąs.

Odbywają się one w przygotowanym kąciku rekreacyjnym, w soboty przed południem, w pomieszczeniach TMN.