Warto odnotować ten sukces Leszka Magdziarza, naszego kolegi z zarządu Gesellschaft der Deutschen Minderheit Bromberg, na zwodach strzeleckich. Nie tylko zwycięża w wymianie ognia. Pamiętamy dobrze, mimo upływu dwóch już lat, zorganizowany przez niego, dla członków naszej mniejszości, turniej strzelecki podczas pikniku w Gądeczu. Na tegorocznych zwycięskich zawodach, zwieńczonych dyplomem, konkurentów do tytułu było wielu... A jeden, a właściwie jedna, pewnie groźna dla championa, rozwija się tuż u boku laureata, można powiedzieć, jest pod ręką. Ojcowską i trenerską.

Teraz trochę starożytności w związku z tym pięknym przysłowiem. Plutrach odnotował w Powiedzeniach królów i wodzów, 58.1, że o dzielnych wojownikach o celnym oku i silnej ręce powiedzieć miał tak król Sparty, Agis.

(jakusz)

 

  • Kaliber
08-05-2017
Einladung

Wir laden alle Mitglieder der Gesellschaft der Deutschen Minderheit in Bromberg am Samstag 17 Juni 2017 um 16:00 Uhr zu der Generalversammlung, die im Hörsaal unserer Gesellschaft bei der Str. Żmudzka 72 stattfinden wird.

Während des Programms u. a. die Programmdiskussion und Wahlen der Gesellschaftsbehörden.

Wir laden Sie herzlich ein.

Zaproszenie

Zapraszamy członków Towarzystwa Mniejszości Niemieckiej w Bydgoszczy w dniu 17 czerwca 2017, w sobotę, o godzinie 16.00 na Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze. Odbędzie się ono w sali wykładowej naszego Towarzystwa przy ul. Żmudzkiej 72.

W programie m. in. dyskusja programowa i wybory władz Towarzystwa.

Serdecznie zapraszamy.

Szansa dla najmłodszych

TMN zaprasza na specjalne zajęcia językowe dla maluchów od lat czterech, połączone z kształcącą, lingwistyczną zabawą.

Spotkania prowadzi mgr Marta Fąs.

Odbywają się one w przygotowanym kąciku rekreacyjnym, w soboty przed południem, w pomieszczeniach TMN.