Freundschaftstreffen

31/05/2017 06:03
TMN
Odsłony: 792

Błyszczące i śmieszne, ekologiczne i brzydkie, a nawet niesmaczne choć gorące - co to jest? Na każdą parę trzeba wyszukać w pamięci co najmniej dziesięć przykładów. I jak idzie to szukanie? Czy było łatwiej główkować na początku, czy na końcu?

Pojawia się trudny problem. Nazwijmy go, sprecyzujmy. Jest już określony - więc wpierw znajdźmy dla niego osiem możliwych rozwiązań. Potem do każdej z tej znalezionej ósemki znowu następne osiem. Oswójmy się z nim, obniżmy nasz poziom emocji, Lub w kolejnym zadaniu - zamknijmy oczy i pomarzmy. Potem poszukajmy do tego marzenia środki realizacji. Ukonkretnijmy go. Nie otwierajmy dalej oczu, ale teraz, w trzecim kroku, bądźmy wobec naszych marzeń i rozwiązań krytyczni. Powtarzamy te czynności, przechodźmy tę drogę kilkakrotnie. Dotrzemy do skutecznego rozwiązania.

Tak akurat dochodzi sie do opanowania sztuki kreatywności. Umiejętności tych nie zdobywa sie od razu. Psycholog, Iwona Kieszkowska, podczas kolejnego Freundschaftstreffen, przeprowadziła dla członków TMN Bromberg pierwsze warsztaty z kreatywności. Prawie dwudziestka miejsc w półkolu zajęta. Skupienie, zabawa, śmiech i powaga. Jak w życiu. I do tego życia, do działania nowy, przydatny program, wartościowa aplikacja.

(jakusz)

Fot. Leszek Magdziarz

 

 

  • z1
  • z2
  • z3